Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moorhuhn X

 

          

 

 

Úvod

Práve ste sa dali čítať tipy atriky do hry Moorhuhn X-XS. Kto by náhodou nevedel očo ide. Vtejto hre ste poľovníkom avašou úlohou je včasovej tiesni postrieľať čo najviac všade prítomných sliepok. Vtomto texte vám prinášam také malé fígle. Samozrejme medzi týmy fígľami musíte strieľať aj normálne sliepky, aby ste nazbierali čo najviac bodov. Celú hru ovládate na myši. Pravým tlačidlom prebíjate aľavým strieľate.

Návod

1) Jazero

 • Body : 10
 • Popis : Táto sliepka nie je nijako zvláštna, ani nie je nebezpečná. Len sedí pri jazierku achytá ryby.

2) Hniezdo

 • Body : 5 - 35
 • Popis : Hneď po začiatku hrania zastreliť ! Píšem 5 - 35, preto lebo čím dlhšie necháte sliepku pichať do hniezda tým dostanete viac bodov. Ale stým sa zvyšuje aj riziko poštípania. 

3) Kvetinka

 • Body : 25
 • Popis : A máte tu maskovanú sliepku. Občas vykukne na monitor, úplne v popredí. Musíte byť pozorný, aby ste ju spozorovali.

4) Obilie

 • Body : 15
 • Popis : Niekedy sa vobilí zobrazí biela vlajka, vtedy nesmiete strieľať ! Keď chvíľu počkáte, sliepka sa postaví a až vtedy ju môžete odstreliť.

5) Panvica

 • Body : 75
 • Popis : Veľmi vytrvalá sliepka, stále sa vám bude brániť. Ale aj napriek tomu sa dá zastreliť. A to tak že jej budete striedavo strieľať na hlavu a na nohy.

6) Behajúca sliepka

 • Body : 25
 • Popis : Úplne vľavo, ale aj vpravo obrazovky sem-tam prebehnú sliepky. Nie je ich ťažké zabiť.

7) Slimák

 • Body : 100
 • Popis : Najviac bodovaná úloha. Musíte mu pomôcť za jeho obedom. A to tak, že budete strieľať tesne za jeho ulitu, za každým výstrelom sa trocha pohne. Pozor na to, abyste ho nezastrelili.

8) Sporák

 • Body : 50
 • Popis : Celkom múdra sliepka, schovala sa do sporáku. Dá sa zastreliť vtedy, keď sa schová - tak rýchlo streľte do vypínača na rúre.

9) WC

 • Body : 35
 • Popis : Najskôr streľte do srdiečka na dverách a potom zostreľte sliepočku.

10) Poštová schránka

 • Body : 5
 • Popis : Nijako zvláštna.

11) Strašiak

 • Body : 50
 • Popis : Ak chcete získať rovných 50 bodov, musíte ho zostreliť v takomto poradí : klobúk, pravá ruka, ľavá ruka, nohy, telo a hlava.

Cheaty

1) Tipy :

 1. Na začátku vlevo nahoře je beran SVEN. Střílejte do srdíčka, které je nad ním a sledujte, co se bude dít.
 2. Střílejte těsně za slimáka. Po každém výstřelu se pohne, až dojde k jablku, sní ho a vy získáte 100 bodů.
 3. S ježkama můžete hrát karetní hru oko. Klikejte na karty, dokud nebudete mít dost. Maximum je 21 (když dostanete víc, hra končí). Potom jen střelte do lahví na zemi a hodnota sa vám připočítá k bodům.
 4. Někedy se ze spodu vysune velká slepice a ukazuje obrázky. Střílejte do nich, získáte tak více bodů.

2) High-score :

Když chcete vynulovat tabulku nejlepších střelců - "high-scores" - vymažte soubor highscores.txt v adresáři hry.

Oprava : toto se nedá udělat, protože když si vymažete highscores.txt, hra si ho tam znova vloží sama. Takže když to třeba i 500 krát vymažete, 500 krát si to hra vloží zpět. No stojí to za pokus :)

3) Další várka tipů :

 1. Přebíjejte až po vystřílení všech nábojů, nebudete platit.
 2. 2. Střílejte za hlemýždě dokud nepřileze k jablku a pak za něj střelte ještě jednou, hlemýžď začne jíst jablko (jedno kousnutí = 25 b.
 3. Kadibutku zničíte střelou do vyřízlého srdíčka = 10 b. + slepice uvnitř (25 b.). Do jiné části kadibutky nestřílejte. Jedna střela = -1 b.
 4. Slepice, která se schovává v troubě, se zbavíte, když počkáte, až se sama zavře a pak střelíte do prvního knoflíku na troubě. Za chvíli vyjede slepičí pečeně = 50 b.
 5. Když necháte slepici pod úlem chvíli provokovat včely, je za ní více bodů, ale nenechávejte jí provokovat včely příliš dlouho, nebo do úlu dokonce nestřílejte - je za to -50 b.
 6. Jak na strašáka : musíte postupovat v pořadí klobouk (5 b.), pravá ruka (10 b.), levá ruka (10 b.), nohy (10 b.), tělo (10b.), hlava (15 b.).
 7. Střelte do poštovní schránky = 5 b.
 8. Nestřilejte do stromu u strašáka. Jedna střela = -1 b.
 9. Když se v poli objeví bílá vlaječka, nestřílejte do ní. Jedna střela = -50 b.

4) A ještě jedna várka tipů pro verze XL/XXL:

 1. Stejně jako v minulých dílech můžete za rychlé zastřelení několika slepic za sebou v časovém limitu 1,5 sekundy získat bonusové body. Zde je seznam bonusů :
  • GLÜCKSTREFFER / 3 slepice / +5 bodů
  • RESPEKT !!! / 4 slepice / +10 bodů 
  • MEISTERJÄGER / 5 slepic / +15 bodů 
  • JÄGERGOTT / 6 slepic / +20 bodů
 2. Běžné slepice zůstaly stejné jako u předchozích dílů, ale přibyla k nim slepice za +15 bodů, celkem jsou tu tedy 4 velikosti.
 3. Hned po startu hry uvidíte rybařící slepici. Když jí zastřelíte, dostanete +10 bodů. Když jí nezastřelíte, dřív nebo později vytáhne špunt, voda vyteče a naší slepičce na hlavu spadne sejf za +50 bodů. Musí ale být zrovna viditelná na obrazovce. Tento sejf bohužel nejde odemknout klíčem ze stromu (viz dále).
 4. Za střelu do kadibudky je -1 bod, ale když se trefíte přesně do okýnka, je to za +10 bodů a navíc budete moci zastřelit slepici vevnitř (+25).
 5. Vedle kadibudky můžete vzadu na poli vidět dva beránky. Když budete co nejrychleji střílet do srdíčka nad nimi, beránci začnou plnit své manželské povinnosti :-) a vy dostanete +25 bodů. Pokud beránky zastřelíte, je to za -10.
 6. Na stromě vedle kadibudky visí vosí hnízdo a u něj stojí slepice, která do hnízda šťouchá klackem do něj. Vosy jsou čím dál naštvanější, a když slepici necháte 4krát do něj píchnout, tak se vosy rozletí proti vám (-50). Za slepici můžete dostat +5 až +35 bodů, podle toho jak dlouho do hnízda píchá. A střílení do hnízda má stejný účinek jako šťouchání. Slepice se navíc objevuje opakovaně, tak to chce mít stále oči a hlavně uši nastražené.
 7. Auto můžete rozstřílet celkem za +30 bodů (dveře, haubna a maska chladiče - vše po deseti). Z auta občas vykoukne slepice (+25), uslyšíte jí, jak troubí na klakson. Po rozstřílení auta může vylézt třeba dveřma nebo motorem, tak se pak hůře trefuje.
 8. Napravo vedle auta se nachází barel s olejem, ze kterého občas vykoukne slepička (+10). Za střelení do barelu je -25 bodů.
 9. V kytkách vepředu se skrývá slepička, která se občas ukáže (+25).
 10. Další zajímavá postava je slípka v troubě. Nestřílejte na ní, když je venku, bude se chránit víkem a vytrestá vás -5 body. Počkejte, až se sama zavře, a poté střelte do velkého tlačítka v rohu trouby. Vevnitř zahoří oheň a po chvíli vyjede krásná pečená slepice za +50 bodů.
 11. V popředí obrazovky si můžete všimnout šnečka, jak mlsně hledí na jablko opodál. Když mu střelíte těsně za zadeček, trochu se posune. Dokopejte ho až k jablku a dostanete +100 bodů. Bacha ale abyste šnečka nezastřelili, to je za -50, a sestřelené jablko je za -10 bodů. Pokud šnečka nenakrmíte, tak zhruba po půl minutě umře hlady (-25).
 12. V polích na pozadí se pohybuje několik zajímavých slepic. Běžící slepice (+25) se vyskytuje vedle vosího hnízda, nalevo vedle velkého stromu a napravo od stromu až do koce mapy. V políčku vedle stromu sem tam vykoukne slepičí hlava (+15). Na stejném místě můžete vidět ruku se zdviženým bílým praporkem, ale ta je tu jen na obtíž (-50).
 13. Na nebi můžete občas vidět slepici, jak letí na drakovi. Pokud sestřelíte nejdřív slepici a potom draka, dostanete celkem +35 bodů. Lepší je ale sestřelit nejdřív draka a potom slepici za pádu, to pak obdržíte dohromady +75 bodů.
 14. Na některých místech můžete vidět rozebíhající se slepičku. Pokud jí střelíte za běhu, je to za +15 bodů, za letu je to běžná slepice za +10.
 15. Čas od času vám úplně vepředu na obrazovku vyleze obří slepice (uslyšíte jí ťukat na monitor) a bude vám ukazovat obrázky. Body získáte (nebo ztratíte) střílením do obrázků, a to podle následujícího bodování :
  • kytka - +10
  • ponožka - +15
  • slunce - +20
  • jablko - +30
  • slepice - -50
  1. Pokud nebudete mít čas nebo chuť střílet obrázky, můžete slepici kuchnout za +5 bodů.
 16. Vedle stromu určitě nepřehlédněte slípku s pánví v ruce. Každou vaší střelu pohotově vykryje. Způsob, jak jí zabít, je že budete střídavě střílet do horní a do dolní části jejího těla. Po několika střelách se unaví a chcípne za +75 bodíků.
 17. Velký strom je asi nejzajímavější postava v tomto díle. Střela do něj se rovná -1 bodu. Pokud do něj rychle vystřílíte asi čtyři zásobníky, tak se rozesměje, dostanete +25 bodů a na stromě se objeví klíč! Za střelení do klíče dostanete taky 25 bodů a klíč se vám přesune do rohu obrazovky. Po získání klíče střelte do sejfu s písmenem X na sobě (+25) poblíž trouby a dostanete Luciee Skycleaner Pro - gigantickou zbraň, která po aktivování zabije všechny slepice na obrazovce a pak zmizí. Dá se použít pouze jednou za hru.
 18. Megazbraň se dá získat i tak, že 85krát střelíte do boční stěny trezoru (nemusíte mít klíč).
 19. Před stromem hrají ježci karty. Mají před sebou ikonku kartičky a když do ní budete střílet, postupně se odkryjou karty. Každé rozehrání je za -5 bodů. Pokud dosáhnete součtu 21 bodů, vyhrajete a obdržíte +50 bodů a můžete hrát znovu. Pokud dosáhnete většího součtu, ikonka zmizí a další partii si už nezahrajete. Ježečky ale nezabíjejte, -50 bodů je dost.
 20. Napravo vedle stromu jsou dřevěné dveře. Prásk a +10 bodů je vašich.
 21. U plotu s dvířkama je cedule s lebkou. Když do ní střelíte tak, aby se otočila na nápis Herein Spaziert, dostanete +10 bodů. Cedule se za pár sekund vrátí zpět do své původní polohy a vy do ní můžete znovu střílet. Je s ní spojen trik na bonusovou lokaci, ale o tom níže.
 22. U pravého okraje mapy je poštovní schránka za +5 bodů.
 23. Úplně na pravém kraji mapy je strašák. Ten se dá rozstřílet v pořadí: klobouk (+5), pravá ruka (+10), levá ruka (+10), spodky (+10), tělo (+10), hlava (+15). Celkem tedy +60 bodů.
 24. !POUZE XXL! Když během časového limitu uděláte víc než 900 bodů, ozve se cinknutí. Vy potom musíte ještě obrátit ceduli na nápis Herein Spaziert tak, aby se nestihla vrátit do původního stavu a po skončení časového limitu se vám otevře další lokace! Je to sice jen malý domek, který je v hlavní lokaci jako kresba na pozadí, bez možnosti scrollování a s časovým limitem jenom 40 sekund, ale dá se tady nasbírat další spousta bodů. Popis této lokace najdete zde.
 25. BONUSOVÁ LOKACE
  • Téměř všechny slípky jsou za +10 bodů, ale slípka, která skáče za domem a vždy se objeví jen na malou chvilku je za +50. Projevuje se charakteristickým zvukem skákání, takže pozorně poslouchejte. Na nebi lítají klasické slepice za +25.
  • Je tu hodně míst, jak si pokazit bodové skóre. Kulaté okno, hranaté okno, dveře, komín, všechny tři sudy a psí bouda jsou všechna za -25 bodů.
  • Topůrko u sekyry se dá odstřelit za +5 bodů.
  • Hrobeček v popředí se dá šesti ranami odstřelit za +25 bodů. Za chvíli z něj k nebi vyletí anděl - slepice a nedá se zastřelit :-)
  • Na šňůře na prádlo visí tři kusy oblečení - všechny za +5 bodů. Dá se odstřelit i levý sloup, na kterém je šňůra přivázaná (+5).
  • Drobná oranžová kulička schovaná pod střechou hned vedle prádla je za +25 bodů.

5) Vosy, šnek a kadibudka :

Snažte se zabíjet slepici, která dráždí vosí hnízdo. Když slepice rozdráždí vosy příliš, přiletí za vámi, štípnou vás a máte -50 bodů. Gratuluju.

Když budete střílet šnekovi před ocas, tak se bude posouvat směrem k jablku. Pokud ho posunete k jablku úplně, tak ho začne jíst a dostanete dost bodů. Ale ani potom nemůžete šneka ani jablko střílet, protože vám to strhne body !

Střelte do do srdíčka na kadibudce. Pak můžete zastřelit i slepici v ní.

6) Hodnocení :

- velká slepice je za 5 bodů
- malá za 25 b
- střední za 10 b
- slepice s udicí za 10 b
- slepice v troubě za -5 b
- slepice v autě za 25 b
- slepice běžící u obilí za 25 b
- slepičí hlava v obilí za 15 b
- šnek za -50 b
- jablko za -10 b
- kmen stromu za -1 b
- kadibudka za -1
- poštovní schránka za 5 b

7) Kadibudka :

Můžete ji rozstřílet a v ní najdete slepici za 25 bodů.

8) Šnek :

Střílejte za jeho ulitu a on se bude posunovat k jablku. Až bude u něho, tak ho začne okusovat, za každé kousnutí máte 25 bodů, kousne celkem 4x, celkem to tedy dělá 100 bodů.

9) Strašák : Odstřelujte jeho části v tomto pořadí :

- klobouk za 5 b
- pravá paže za 10 b
- levá paže za 10 b
- kalhoty za 10 b
- tělo za 10
- hlava za 15
- celkem 60 bodů

10) Náboje :

Jestli jste nevystříleli všechny náboje a nabijete, ubude vám 5 bodů.

11) Včelí úl :

Pokud do něj budete střílet, vyletí včely a ubude vám 50 bodů.

Až slepice začne bouchat do úlu, tak ji zastřelte nebo vyletí včely. Ale slepice u úlu není zase tak špatná - pokud ji střelíte hned na začátku, je za 5 bodů, pokud 1x bouchne, je za 15 b, 2x za 25, 3x za 35, celkem za 80 bodů.

Sice vyletí včely a uberou vám 50 bodíků, ale 80 získáte, takže celkem 30 bodů k dobru. 

12) Další body :

+10 bodů za zásah srdíčka na kadibudce
+25 bobů za sestřelení slepice s novinami
+50 bodů pokud počkáte, až slepice zaleze do trouby a střelíte do prvního tlačítka zleva (po chvilce vyjede pečená slepice)

13) Posuv obrazovky:

Nemusíte se zdržovat přesouváním obrazu pomocí myši, použijte klávesové šipky, je to rychlejší a výhodnější.

14) Slepice s pánví:

Napravo se nachází slepice s pánví. Když do ní začnete střílet, tak se bude bránit. Ale když budete střílet na slepici hned jak přijde, tak ji zastřelíte a dostanete 75 bodů.

Slepice s pánví a slepice v autě : když je zabijete, v průběhu hry se ještě objeví.

Slepice s pánvičkou - střelte 16x, střídavě nahoru a dolů

15) Slimák:

Ve hře se nachází slimák, kterého když sestřelíte, tak vám dá sto bodů tím, že sní jablko, ale pokud ho nezabijete, slimák zdechne sám a vám to sebere 50 bodů.

16) Obrázky

Klávesou [Printscreen] si můžete típnout obrázek a vložit ho např. v malování, to platí u všech uvedených moorhuhnů.

Ve Hře Hoorhuhn X jde zastřelit i slepice s pánvičkou ! Stačí jí střílet na hlavu a potom na nohy. Když to takhle uděláte několikrát rychle za sebou, dostanete za ni 75 bodů.

 

Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X
Moorhuhn X

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

schránka

(VD, 10. 7. 2014 21:29)

když rozstřelíte schránku ve správnou chvíli (nevím přesně,ale určitě víc jak 1 min před vypršením času) vyrojí se na obrazovce strašně moc slepic...
no a ještě těch 5 bodů za schránku :)

Pice

(Co ti je potom, 23. 8. 2010 14:56)

pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice pice

anděl

(..., 18. 6. 2010 18:18)

Mimochodem jak je psáno v bodu 25-bonusová lokace
Hrobeček v popředí se dá šesti ranami odstřelit za +25 bodů. Za chvíli z něj k nebi vyletí anděl - slepice a nedá se zastřelit :-)
Anděl jse dá zastřelit když budete do nej pořad střílet. Jestli jste to nestihli, počkejte až vyletí podruhé. Je za 180 bodů.

jak dostat slípku v autě!

(..., 18. 6. 2010 18:14)

Re:pustinger
Slepici lze odrovnat takto:
Nejdřív sestřelíš nárazník auta, pak kapotu a dveře.
Nejenom, že ti slepička nezmizí, ale z mechanizmu pod kapotou tak občas vykoukne slepice!!

download

(zizi, 8. 4. 2009 22:37)

cau lidi nasel sem odkaz kde se daj hry moorhuhn stahnout je tam skoro vsechno http://drazkal.iprostor.cz/moorhuhn.htm ale pozor neco s toho je lez napriklad moorhuhn X XXL je jenom moorhuhn X XS nwm jak i jinejch her ja zatim zadny jiny nestahoval

auto

(zizi, 8. 4. 2009 22:33)

jo souhlasim s pustingerem vzdycky kdyý na ni vjedu tak zaleze(mam verzi X XXl

auto

(pustinger, 12. 10. 2008 17:01)

a co slepice v autě?

moorhuhn

(fero, 27. 7. 2008 18:58)

moorhuhn

(hanka11bus@seznam.cz, 16. 7. 2008 11:16)

ahoj mami tady maš tu tvojí hru ale nevim jestli pude čau.