Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moorhuhn Winter Edition

 

             

 

 

Podstata hry :

Slepice se přestěhovala do zimní podoby a tím nutně proběhly některé změny. Děti z městečka postavily na rybníku sněhuláka, dospělí budku pro ptáčka, který nestihl odletět na jih, Keltové kamennou stavbu z doby laténské :o) na okraji lesíka a samotné slepice vybudovaly pro své mrtvé kolegyně z předchozího dílu hřbitov s velkou hrobkou, jenž zabírá dík Vašim loveckým úspěchům celou čtvrtinu obrazovky. Jako každý správný hřbitov, i tento má svého ducha. Žába se odstěhovala. Její místo ale zabral krtek, který rád hraje piškvorky. Bodově nejlépe ohodnocené figury z minulého dílu zmrzly a tak již nejsou žádnou časově náročnou kořistí. Pilot vzducholodi stávkuje za svobodu slova, či co, pročež reklamní povinnost zbyla na pilota motorového letadélka. Nic více, nic méně. Při hře samotné však poznáte, že byly odstraněny nepříjemné "bugy" z minulého dílu, jako například, že se nedalo prostřelit bodové ohodnocení ap. Zvuk i grafika jsou sále na výborné úrovni. A tlačítko B zůstalo také zachováno:o).

Záznam nejvýše dosaženého skóre zůstal zachován a dokonce vylepšen a tak není žádným problémem porovnávat své lovecké úspěchy s ostatními. A jen na okraj: nesnažte se přepisovat textový soubor, v němž jsou výsledky uchovávány, protože by se Vám pak mohlo stát, že byste museli dobíjet po dvou ranách :) a všechny výsledky by byly vymazány.

Za co lze získat (a popřípadě i ztratit) body:

V prvé řadě za slepice. Ty se ve hře objevují v několika variantách, z nichž nejběžnější jsou ty, které Vám chtějí co nejrychleji uniknout, a proto letí, co jim křídla stačí, pryč. Za slepici, která je největší a nejblíže k Vám, dostanete za její sestřelení 5 bodů, za vzdálenější a o něco menší pak 10 bodů a za tu, která pluje vzduchem kdesi na horizontu 25 bodů. Další plusové body můžete získat tak, že se Vám podaří "v závěsu", tedy počítám tak do 1 sekundy, sestřelit 3 slepice, což platí i pro jiné figury. Takže za 3 figury získáte 5 bodů (a označení "Triple Kill"), za 4 figury 10 bodů (označení "Unbelievable"), za 5 figur 15 bodů (označení "Moorhuhnmaster") a jestliže se Vám podaří figur sestřelit na jeden zátah ještě více, získáváte 20 bodů a označení "I´m not worthy!", což tedy opravdu nejste :o).

Kromě těch bojácnějších slepic se ve hře můžete setkat se slepičí mámou, která je více agresivní a chce Vás klovnout. Nemusíte se jí moc bát, stačí 1 rána mezi oči (či kamkoliv jinam) a máte na svém kontě o 25 bodů více. Jak jsem se již zmínil, lidé z Phenomedii si dali velmi záležet i na zvuku, a proto máte možnost určit, kde se právě tato dravá slepice nachází. Stačí pozorně poslouchat, z kterého reproduktoru se ozývá klasické slepičí kdákání.

Za trefu do slepičího ducha ukrývajícího se v křovinách blízko hřbitova získáte 30 bodů.

V úvodu jsem psal, že slepice, která byla v předchozím díle tak bojácná, že ji bylo možno dostat jen při splnění vcelku krkolomného postupu, pro tento díl zcela zmrzla, avšak naštěstí pro nás právě v okamžiku, kdy vykukuje zpoza buku. Prásk a 250 bodů je na kontě ("Revange"). Pokud byste však za ni chtěli mít 300 bodů musíte se 20krát trefit do krápníku, který se nachází z druhé strany buku pod ní.  Pavouk, který minule představoval téměř nevyčerpatelnou studnici plnou bodů, je tentokrát hodnocen jen 50 body. Abyste je dostali, musíte však nejdříve rozbít krápník, v kterém je ukryt. Nutno ještě dodat, že se pavouk nikam nepřemístil, je na stejném místě, jako minule.

Novou figurou v zimní edici je malé ptáče u krmítka. Pokud na ptáče zaměříte mušku své brokovnice, zjistíte že vám v tu ránu uskočí, a že těch 333 bodů tak lehké získat nebude. Budku samotnou odstřelit problém není, potřebujete získat jen lepší náboje, kterými nejprve jednou ranou odstraníte z krmítka sníh a druhou ji pak rozbijete - za 15 bodů. Avšak , pokud nedodržíte stanovený postup, objeví se při zásahu do sněžné pokrývky "Bird missed", protože právě jen sněhem dokážete ptáče zavalit a usmrtit. Pro zbořte keltskou kamennou stavbu, zapište pomocí sněhových vloček kód SUMMER a odstraňte ze všech stromů krápníky (na levém 2 - prostředním 4 - a na dubu 12! - že jste sestřelili všechny poznáte tak, že za poslední krápník získáte  bodů 11, namísto obvyklých dvou). Je zcela jedno v jakém pořadí. Pak již jen stačí střelit do budky a sníh ptáče zavalí ("Bird killer").

Zasněžených kamenů je ve hře vždy osm a jsou rozmístěny ve spodní části herní obrazovky.  Objevíte-li všech osm, čeká na Vás odměna v podobě lepších nábojů.  Za každý odstřelený kámen získáváte 2 body a lehce se dá získat i nějaký ten bonusový bod za rychlopalbu. Pokud však zapíšete pomocí sněhových vloček kód SECRET, získáte nyní za každý ze sedmi kamenů 10 bodů, osmý je již zas hodnocen pouze dvěma body.

Keltská kamenná stavba. Za její prosté zboření máte 20 bodů. Pokud ji zasáhnete až v posledních 5 vteřinách získáváte 50 bodů. Pokud naopak v prvních 5 sekundách získáte 5 sekund času k dobru.

Krápníky. Každý krápník, střelíte-li do něj normální municí, vydá určitý tón. Sestavíte-li takto celou stupnici C-Dur získáte 50 bodů. Neboť jsme "národem muzikantů", nemusím snad říkat, které krápníky to jsou. :o) Nicméně pokud si tento návod čte kolega z Horní Volty, tak pro něj, a vy ostatní to nečtěte, doplňuji, že C-durová stupnice se nachází na levé straně dubu, odspodu (mimo krápníku mezi kořeny) až nahoru. Půjdete-li svrchu dolů odečte se Vám 20 bodů. Můžete také skládat písničky, třeba taková "Alle meine Entchen..." Vám zajistí, že ze všech stran vyletí docela hojné množství slepic, avšak většinou jen té největší velikosti. Pro Hornovolťana: na levé straně dubu (z vašeho pohledu) odshora dolů: 1-2-3-4-5-5-6-6-6-6-5. Pokud Vás již přestalo bavit skládání písniček, můžete krápníky rozbít a to jen lepšími náboji. Za každý získáte 2 body, za poslední ze všech osmnácti ( 2-4-12) krápníků 11 bodů.

Hrobka je složena z 11 částí, za každou z nich dostanete 5 bodů. Budete-li však postupovat systematicky, získáte 230 bodů. Z vašeho pohledu nejprve odstřelte velký kámen v popředí napravo (20 b.), pak ten nalevo (10 b.) a pak postupně zprava doleva dalších devět částí (30-10-20-10-30-10-30-10-50 bodů).

Hřbitov s náhrobky. Za každou trefu do náhrobku ztrácíte 1 bod. Mezi nimi se však nacházejí dva, které jsou hodnoceny 25 plusovými body. Pokud se Vám podaří objevit oba, ozve se kvílivý nářek mrtvých a vy pak po určitou dobu (cca 10 sek.?) máte za každou sestřelenou slepici dvojnásobek bodů.

Měsíc sám o sobě nepřináší žádné body. První ranou z něj zbude jen srpeček a pakliže odstraníte i ten, začnou si lidé v městečku postupně rozsvěcovat světýlka v domečcích i na zvonech.

Městečko. Zásahem do horní části pravé věže ztratíte 25 bodů, avšak získáte 10 sekundlevé věže získáte 15 bodů. Za domeček z vašeho pohledu úplně vlevo, získáváte postupně 25, 20, 15, 10, 5 a 0 bodů. Další zásahy nepřinášejí ani neubírají žádné body. Odstřelíte-li měsíc a přinutíte-li tak lidi, aby městečko osvětlili cca 30 světýlky, za zásah do každého z nich získáte od 9 do 1 bodu v závislosti na tom, jak rychle jste jim je opět Vaší brokovnicí "vypnuli". Pokud takto zhasnete všechna světýlka, spustí se ohňostroj a k nebi vzlétne nejméně 10 slepic po 25 bodech. času navíc. Trefíte-li věž hned na počátku, žádné body neztrácíte, neboť vaše skóre nemůže být záporné a tak 10 sekund získáváte "bezplatně". Zasáhnete-li horní část

Sněhové vločky plní v této hře zvláštní funkci. Za každý zásah dostanete 1 bod a kromě toho se na obrazovce objeví počáteční písmeno slovního kódu a to v závislosti na aktuálním herním čase. Za této situace, pokud budete i nadále střílet pouze do vloček, sestavíte celý slovní kód, jehož význam je popsán níže v tabulce. Trefíte-li však, byť i jen omylem, jiný objekt, dosud sestavený základ kódu se zruší.

slovní kód

časový rozsah 

význam

SUMMER

1:30 - 1:25

přestane sněžit; nezbytné pokud chcete dostat ptáčka u krmítka

MANIAC

1:24 - 1:20

+ 100 bodů

BOHNE

1:19 - 1:10

- 100 bodů

CRAZY

1:09 - 1:00

muška se stane po dobu 10 sek. neovladatelnou,neboli jde naopak, ale zásah za 10 bodů.

KILLER

0:59 - 0:55

+ 100 bodů

EXTRA

0:54 - 0:50

vyletí mnoho slepic

AMMO

0:49 - 0:45

za příští vločku + 100 bodů, ale také - 20 sekund

EXTRA-TIME

0:44 - 0:40

čas začne běžet znovu od 1:30, avšak poté již nelze střílet vločky

SECRET

0:39 - 0:35

vylepšená munice pro zasněžené kameny

SPECIAL

0:34 - 0:30

čas se na chvíli zastaví

TRIPLE-X

0:29 - 0:25

bodový příděl za příští trefu se násobí třemi

BAD-BOY

0:24 - 0:20

všechny prozatím nasbírané body se vám nulují

HUNTER

0:19 - 0:15

po určitý čas připisuje za každý trefený objekt 2 body navíc

THANK-YOU

0:14 - 0:10

+ 100 bodů

SLEEP-MODE 

0:09 - 0:05

čas se na chvíli zastaví

LOSER

0:04 - 0:02

hra je ukončena, aniž by doběhl zbývající čas

SURPRISE

0:01 - 0:00

+ 150 bodů

Kdo má dobré oko, vidí, že na posedu Vás sleduje jedna slepice. Přesné zacílení a 25 bodů40 bodů a již se nemusí naštěstí mířit napřed na žebřík. je Vašich. Posed jako takový lze zbourat jen lepšími náboji celkem za

Loďka je ceněna 50 body, potopit ji lze jen lepším nábojem. Neboť je však zamrzlá musíte nejdříve dvěma (a zde je jedno zda normálními či lepšími) náboji prosekat led. Miřte na boční stranu, kousek od loďky.

Za sněhuláka můžete získat celkem až 100 bodů. Musíte jej však přinutit skákat (za prvních 5 skoků vždy 10 bodů) - miřte proto kousíček pod něj a trochu do strany. Tímto způsobem jej dostanete nejméně třemi výstřely až k loďce a je-li tato již potopena čtvrtý skok je pro něj smrtelný (50 bodů). Krtek je za 50 bodů. Podmínkou však je, že je již zbořena jak keltská kamenná stavba, tak i celá slepičí hrobka

Krtek je za 50 bodů. Podmínkou však je, že je již zbořena jak keltská kamenná stavba, tak i celá slepičí hrobka.

Piškvorky (tic-tac-toe) najdete vedle krtka. Vy máte kolečka a začínáte, krtek má křížky. Podaří-li se vám sestavit vertikální, horizontální či diagonální řadu získáte 200 bodů. Když prohrajete nic se neděje. Pokud vše skončí remízou a všechna políčka jsou obsazena a vy se přesto trefíte do soupeřova křížku 100 bodů ztrácíte. O 100 bodů přijdete také tehdy, pokud je krtek na řadě, ale hrajete vy. Po Vašem každém zásahu musí být piškvorčí hrací pole mimo obrazovku, jinak se na něm další protivníkův křížek neobjeví.

Zasáhnete-li letadlo ztrácíte 25 bodů. Pokud jste však již vystříleli všechna světýlka ve městě, sice 25 bodů ztratíte také, ale navíc získáte 15 sekund k dobru.  Frantik napsal: "Po několika pokusech jsem zjistil, že letadlo jde sestřelit za +15 sekund pouze 3x."

Zaměříte-li se na prostřední strom můžete získat 2 náboje navíc. Nejdříve strom zbavte čtyř krápníků, pak odstraňte levou a pravou větev a nakonec do horní části stromu střílejte dokud se strom nerozlomí.

Na počátku hry máte v zásobníku osm nábojů. Zacílením a stlačením levého tlačítka myši vystřelíte jeden náboj, což je doprovázeno také pěknou animací ubyvšího náboje. Pokud Vám náboje v zásobníku dojdou, nemusíte vůbec zoufat, stačí stlačit pravé tlačítko myši a brokovnice je opět plně naládovaná. Pokud by se Vám nechtělo ládovat tak často, můžete využít dříve zmíněného tipu, kdy kdy prostřední strom zbavíte krápníků, vetví a rozlomíte jej, pak máte v zásobníku místo osmi nábojů, nábojů deset. Lepší munici, s jejíž pomocí můžete rozstřílet loďku, krápníky a posed, získáte, když odstřelíte všech osm zasněžených kamenů.

Rossova strategie - aktuálně druhého nejlepšího hráče:

 • pravá věž, 5x levý domeček, do 1:25 keltská kamenná stavba
 • prostřední piškvorek, nechat hrát krtka a pokud ten umístí svůj křížek do rohu tak Esc, neboť se nedá vyhrát - pozn. studentíčka: lze vyhrát za předpokladu, že vy dáte do protějšího diagonálního rohu a že krtek pak neumístí svůj křížek do dalšího rohu 
 • měsíc, světýlka, 25 bodové slepice
 • KILLER, EXTRA - 25 bodové slepice(na všechny není čas), EXTRA-TIME
 • kameny, všechny objekty, všechny slepice, letadlo (i 3x)

Strategie autora stránek moorhuhn.3web.cz :

 • měsíc; pravá věž (+10 s.); 6x levý domeček
 • kameny, jeden nechám u dubu; keltská kamenná stavba (+5 s.)
 • alespoň polovinu světýlek
 • od 1:24 MANIAC
 • prostřední piškvorek a zbytek kamenů ( bez toho u dubu)
 • postupně odstřeluji náhrobky (-1 b.), dokud nenajdu první za 25 b.
 • v 1:09 CRAZY + střílím do náhrobku - tzn. 56krát  po 9 b.= 504b.!
 • do 0:55 KILLER; do 0:50 EXTRA; do 0:40 EXTRA-TIME
 • dodělám světýlka  --> rychle najít druhý náhrobek za 25 b. --> pak min. 10krát slepice po 50 b.= 500b.!
 • 300 slepice za bukem; stupnice; Alle meine Entchen...
 • poslední kámen; pavouk; budka; loďka; sněhulák; posed
 • 230 hrobka; krtek; dodělat piškvorky; duch
 • podmínkou je alespoň jedno letadlo, jinak se to nedá stihnout; krizový okamžik: nalezení náhrobků

Jiná strategie

 • Pravá věž, lavička, první piškvorek doprostřed
 • cestou zpět kameny a v rychlosti slepice
 • měsíc, domeček a věž + světýlka
 • Maniac,Killer,mezitím světýlka a stupnici na rampouchy,nechat svítit jedno světlo
 • Extra time,ale s posledním písmenkem počkat co nejdéle, do zvuku motoru letadla (stejně o tento čas přijdete, proto je lepší ho využít čekáním na letadlo)
 • pak rychle poslední písmeno a poslední světlo, letadlo, slepice, mrchu, sněhuláka
 • cestou vlevo kameny, piškvorek, oči ve křoví, chrám, dohrát piškvory, krtek, posed, loď + sněhulák,budka pavouk a případně další letadla
 • když zbude čas najít hroby za 25 případně i střílet do rampouchů a všeho ostatního

A ještě jedna strategie

Hned po vstupu do hry - ještě při vykreslování plochy - se rychle přesuňte nad vysokou věž ve městě a střelte do její zvonice (+10 sekund). Poté rychle doprava ke stromu, na rampouchách vystřílejte c-dur (+50 bodů). Když už jste nahoře, odstřelte obě poloviny měsíce a zmrzlou slepici (+250 bodů). V čase kolem 1:20 (až přijde) vystřílejte heslo Maniac (+100 bodů).Než se rozsvítí světýlka ve městě, jděte po spodu obrazovky doleva až k piškvorkům, po cestě odstřelte všechny kameny, které potkáte. Udělejte první tah v piškvorkách a rychle zpět do města. V průběhu všech těchto činností nezapomeňte občas střelit nějakou tu slepici! Vystřílejte všechna světýlka (nezapomeňte na malou věžičku +15 a domeček vlevo), v čase mezí 1:00 a 0:55 získejte heslo Killer (+100 bodů) a mezi 0:55 a 0:50 heslo Extra (hodně slepic). A to nejdůležitější - v čase mezi 0:45 a 0:40 heslo Extra-Time!!! Od chvíle, kdy už jsou světýlka zhasnutá, vždy, když poletí letadlo, tak ho neváhejte sestřelit (-25 bodů, ale +15 sekund!!!). Nyní jděte až úplně doleva, cestou vystřílejte zbylé kameny (speciální náboje) a kamenný val. Udělejte také další tah v piškvorkách. Úplně vlevo rozstřílejte StoneHange, ale ve správném pořadí (+230 bodů)!!! A teď už standartně: zabte krtka (+50), dohrajte piškvorky (+200), sestřelte posed (+65), potopte loďku (+50),utopte sněhuláka (4x +10 a +50). Nezapomeňte také na budku (+15) a pavoučka (+50). Nyní se už jen tak posunujte přes celou herní plochu a střílejte do slepic. Cestou ještě můžete sestřelit slepici ve křoví (+30 bodů).

 

Cheaty

Trik se slovy a vločkami:
Na tento trik potřebujte opravdu přesnou mušku: budete střílet sníh! Přesněji řečeno sněhové vločky. Když trefíte, na obrazovce se ukáže jedno písmeno. A vy musíte tímto způsobem poskládat celé slovo. Ale jakmile netrefíte vločku jinou ale jinou bodovanou věc (např. slepici, kámen, věže, atd..) slovo se vynuluje. Slova se vypisují v rúzném pořadí. Ale na začátku, když ještě nic netrefíte a začnete hned s vločakmi, to bude slovo SUMMER ale to nedopručuji (viz. níže). Tady je seznam slov a jejich výsledek:

BAD -BOY - vynuluje body
BOHNE - odečte 
CRAZY - měřítko jde na opačnou stranu něž myš, ale za každou slepici dostanete +10b.
EXTRA - hodně slepic
EXTRA TIME - čas od začátku (1:30), ale nedají se už střílet vločky
KILLER - +100b.
MANIAC - +100b.
SECRET - speciální náboje
SPECIAL - na chvíli stopne čas
SUMMER - přestane sněžit (a máte po srandě)
SUPRISE - +150b.
TRIPPLE - X - máte 3 rány pouze na slepice za trojnásobné skóre
AMMO - ???

 

Moorhuhn Winter Edition
Moorhuhn Winter Edition
Moorhuhn Winter Edition
Moorhuhn Winter Edition

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

download

(zizi, 8. 4. 2009 22:39)

cau lidi nasel sem odkaz kde se daj hry moorhuhn stahnout je tam skoro vsechno http://drazkal.iprostor.cz/moorhuhn.htm ale pozor neco s toho je lez napriklad moorhuhn X XXL je jenom moorhuhn X XS nwm jak i jinejch her ja zatim zadny jiny nestahoval